Orhan AVCIOGLU Resmi Web Sitesi — Yeşil Bursa Rallisi’nde Üçüncüyüz

Yeşil Bursa Rallisi’nde Üçüncüyüz

Türkiye Ralli Şampiyonasının üçüncü ayağı ve son asfalt rallisi 40. Yeşil Bursa Rallisi’nde genel klasman üçüncülüğünü kazandık.

 

13 Haziran Cumartesi günü saat 13:00’te verilen starttan sonra Kültür Park içerisindeki özel seyirci etabı ile yarışa başladık. Daha sonra ikişer kez Dağgüney ve Firoz etaplarını geçerek Cumartesi gününü tamamladık. Pazar günü Dağdüney, Firoz ve Delice etaplarını ikişer kez geçerek yarışı tamamladık.

Cumartesi günü özellikle Firoz etabının ilk yarısında istediğimiz tempoyu yakalayamadığımız için zaman kaybettik. Gün sonunda lider Yağız Avcı’nın 23 saniye gerisinde ikinci olarak tamamladık. Pazar günkü stratejimiz ise kaybettiğimiz zamanları geri alarak yarışı kazanmaya çalışmaktı. İlk etap olan Dağdüney sprint bir etap olduğu için farkı bir sonraki Firoz etabında kapatmak için gayret edecektik. Firoz etabında Yağız’dan biraz vakit almayı başarsak da bir sonraki Delice etabında çok kaygan bölümde spin attık. Stop eden otomobilimizi çalıştırarak etaba devam etsek de yaklaşık on saniye vakit kaybettik. Son servise dönerken liderin yaklaşık otuz saniye gerisinde olduğumuz için ve son iki etapta ateşleme problemi yaşadığımız için artık finishe ulaşacağımız bir tempo ile yarışı tamamladık.

Castrol Ford Team Türkiye olarak yarıştan 2. ve 3. olarak ayrılıyoruz, takım direktörümüz Serdar Bostancı’ya, teknik ekibimize ve zaman destek ekibimize çok teşekkür ederiz.

Yeşil Bursa Rallisinden fotoğraflara “galeriden”, yarışın özet görüntülerine ise “Video” bölümünden ulaşabilirsiniz.

GERİ DÖN: Haberler