Orhan AVCIOGLU Resmi Web Sitesi — Sezonu Hitit Rallisi ile Kapattık

Sezonu Hitit Rallisi ile Kapattık

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan ve bu yıl uzun bir aradan sonra asfalt zeminde koşulan Hitit Rallisi’ni genel klasmanda ikinci olarak tamamladık. Yarışın ilk etabında tam biz start alırken başlayan yağmur’a kuru zemin lastikleri ile yakalandıktan sonra yaklaşık kırk saniye zaman kaybettik. Yarışın geri kalan bölümünde beş özel etapta en iyi zamanı yaparak liderle aradaki farkı on dört saniyeye kadar indirebildik ve yarışı ikinci olarak tamamladık.

 

Uzun düzlükleri ve beton şiganları ile ortalama hızı oldukça yüksek bir yarış oldu Hitit Rallisi. Sezonun son yarışı olması sebebiyle amacımız Türkiye Ralli Şampiyonası’nı ikinci bitirebilmek için Yağız Avcı’nın önünde finishe gelmekti. Ancak ilk etaptaki yanlış lastik seçimimiz sebebiyle kaybettiğimiz 40 saniyeyi Yağız gibi bir pilottan geriye toplamak mümkün olmadı. Böylelikle bu yarışta ikinci olurken 2014 sezonunu Türkiye Üçüncüsü olarak tamamlamış olduk.

Dört çeker otomobil ile, genel klasmanda derece yapabilecek kapasitedeki ilk sezonumuzda üçüncü olmak bizim için oldukça önemli bir başarı oldu. Sezon öncesi koyduğumuz hedefler doğrultusunda Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyonluğu, takım arkadaşımız Murat Bostancı’nın şampiyonluğu ve kendi ilk üç hedefimizi yakalamış olduk.

Bize güvenerek bu sorumluluğu veren, otomobili emanet eden Serdar Bostancı, Ford, Castrol, Pirelli, Kale Oto Radyatör, İnci Akü, Ceva Lojistik, Borusan Lojistik, Setur, Ağaçlı, Parıltım, ve Mars Lojistik’e çok teşekkür ederiz. Umarım 2015 sezonunda yeni başarılara birlikte imza atacağız.

 

GERİ DÖN: Haberler