Orhan AVCIOGLU Resmi Web Sitesi — Ford Otosan Kocaeli Rallisini Kazandık

Ford Otosan Kocaeli Rallisini Kazandık

Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde genel klasman 1.si olduk! Ford’un ana sponsoru olduğu ve takımımız için “kale” niteliğindeki Kocaeli Rallisi’ni çok çekişmeli geçen bir yarışın ardından birinci olarak tamamladık.

 

Ford Otosan Kocaeli Rallisi uzun yıllardır Ford ana sponsorluğunda yapıldığından takımımız için ayrı bir önem taşıyor. Bu yarışta kazanmak, takım bayrağını en yukarı taşımak bizim için çok önemliydi, bunu başarabildiğimizden dolayı çok sevinçliyiz. Kocaeli Rallisi 13 Eylül günü Outlet Center’dan verilen startla başladı ve biri seyirci etabı olmak üzere toplam 10 etap koşuldu. Havanın sıcak olması ve etapların genellikle ortalama süratlerinin geçtiğimiz İstanbul rallilerine göre daha düşük olması bizi en çok zorlayan faktörlerin başında geliyordu.

Yarış stratejisi olarak sezonun sondan bir önceki yarışı olması sebebiyle finishe mutlaka gelerek tercihen ilk iki basamaktan birinde olmak istiyorduk. Bütün haftasonu takım arkadaşımız Murat ve en büyük rakibimiz Yağız ile kıran kırana bir mücadeleye girdik, 8. etapta ele aldığımız birinciliği ise yarışın sonuna kadar sürdürerek bu yılki ilk genel klasman birinciliğimize ulaşmış olduk. Şimdi sırada sezonun son yarışı Ankara’da yapılacak olan Hitit Rallisi var. Bu güzel başarıda emeği geçen başta Serdar Bostancı olmak üzere zaman destek ekibimize, Teknik Motorspor ekibi, Ford, Castrol, Pirelli ve tüm co-sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.

 

GERİ DÖN: Haberler