Orhan AVCIOGLU Resmi Web Sitesi — Boğaziçi Rallisi GK 3.’süyüz

Boğaziçi Rallisi GK 3.’süyüz

2013 yılında kariyerimizin ilk genel klasman birinciliğini aldığımız Boğaziçi Rallisi’nde bu yıl da podyumda bitirdik ve 3. olduk. Takım arkadaşımız Murat Bostancı ralliyi kazandı, galibiyeti yine yabancılara kaptırmadık!

 

15-17 Ağustos tarihlerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından organize edilen ve Avrupa Ralli Kupası’na dahil olan Boğaziçi Rallisi yaklaşık 250km özel etabın geçildiği bu sezonun en zorlu yarışı oldu. Türkiye Ralli Şampiyonası’nın en köklü ve prestijli yarışı olan Boğaziçi Rallisi’nde bu yıl kontollü bir tempoda yarışı sürdürerek genel klasmanda üçüncü olduk. Yarışın henüz ilk etabında en güçlü rakibimiz Yağız Avcı’nın kalması ile takım stratejimizi finish’e gelerek maksimum puan almak üzerine kurduk. Bu sebeple tüm yarış burada olmanın, hayranı olduğumuz bu sporu bu seviyede yapabilmenin tadına vararak, bizi izlemeye gelenlere keyifli görüntüler vererek geçirdik. Böyle bir yarışta podyumda olmak her zaman gurur verici oldu.

Castrol Ford Team Türkiye olarak son dört yılda bu yarışı üç farklı pilot ile kazanarak Türkiye’deki en kuvvetli takım olduğumuzu gösterdiğimizi düşünüyorum. Başta Serdar Bostancı olmak üzere Teknik Motorspor ekibi, Ford, Castrol, Pirelli ve tüm co-sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.

 

GERİ DÖN: Haberler